PROJEKT - REKRUTACJA

Idź do spisu treści

Menu główne:


Projekt zakłada swoistą podróż do ekologicznego świata mody, do kolekcji znanych projektantów, najnowszych trendów i stylizacji. Sięgając do starej szafy, „kosza na śmieci ”, wykorzystując własną inwencję twórczą, dziewczęta stworzą awangardowe kolekcje ubrań i dodatków na niemalże każdą okazję. Połączą modę przyjazną środowisku z tą z najprawdziwszych wybiegów. Projekt bazujący na nurtach trashion, designerskiej odmianie recyklingu i idei DIY (do it yourself ) wyraźnie negue zjawisko greenwashingu, przeciwstawia się zjawisku konsumpcjonizmu, zaś swoją uwagę zwraca w kierunku mody odpowiedzialnej. Uwieńczeniem naszych dzia-łań będzie prestiżowy pokaz ekologicznej mody pod hasłem ”Trashion-fashion-modowe trendy XXI wieku”. Mamy nadzieję, iż uda się nam wypromować cykliczną imprezę „ECO fashion day”.
W projekcie uczestniczy 12 wychowanek z Litwy i 8 wychowanek z goniądzkiego Centrum. Goście z Litwy przebywają w Goniądzu 7 dni. W tym czasie są zorganizowane zajęcia plastyczne, teatralne, rękodzieła, których mottem przewodnim są moda i ekologia. Idę projektu chcemy wykorzystać jako nowatorską formę pracy z młodzieżą niedostosowaną społecznie opartą na edukacji nieformalnej. Będzie to połączenie wspaniałej zabawy i nauki przekształcania surowców wtór-nych w nowe, użyteczne i bardzo często oryginalne przedmioty. Wychowanki w trakcie projektu mają również okazję poznać uroki Biebrzańskiego Parku Narodowego, uczestniczyć w wycieczkach rowerowych oraz spływie kajakowym. Jak pokazał pierwszy dzień spotkania młodzież bawi się wspaniale i co ważne nie odczuwa bariery językowej w komunikacji.
Projekt realizowany w bieżącym roku jest wyśmienitą okazją do uroczystego uczczenia dotychczasowej 5-letniej współpracy polsko-litewskiej. Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu zrealizowało w latach 2012-2015, we współpracy z Kauno vaikų socializacijos centras i Vilniaus vaikų sociali-zacijos centras w Litwie, 4 projekty w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Współpracy. 


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego